Finea to firma, która powstała w 2018 roku, by wspierać mikroprzedsiębiorców w zakresie faktoringu.

Od początku swojego istnienia swój rozwój opiera na współpracy człowieka z technologią. To co wyróżnia firmę na tle rynku to niestandardowe fintechowe rozwiązania, które przyspieszają proces otrzymania przez przedsiębiorcę finansowania. Zarówno proces, jak i system scoringowy jest przyjazny dla użytkownika i odbywa się w 100% drogą online – innowacyjne rozwiązania badające zdolność kredytową klienta na podstawie wyciągu umożliwiają szybszy proces decyzyjny, a to powoduje, że pieniądze realnie, mogą pojawić się na koncie klienta w ciągu godziny od zgłoszenia do Finea! Samą zaś decyzję o finansowaniu Klient otrzymuje w ciągu kilku minut.

Istotnym atutem Finea jest brak stałych opłat i możliwość wyboru pomiędzy faktoringiem z limitem lub na żądanie, gdzie jedynym kosztem uzyskania finansowania jest prowizja pobierana w momencie sfinansowania faktury. W przeciwieństwie do innych firm faktoringowych, Finea nie wymaga podawania wrażliwych danych do logowania na konto bankowe. Markę wyróżnia możliwość finansowania firm nawet z trzymiesięcznym stażem oraz kontrahentów zagranicznych.

Finea jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się fintechów w Polsce. Marka wspiera mikroprzedsiębiorców w zakresie faktoringu. Firma zapewnia maksymalną elastyczność względem klienta oraz bezpieczeństwo każdej transakcji. Dodatkowo na tle rynku wyróżnia się najszerszą ofertą produktową.

Oferta marki

Finea ma zdecydowanie najszerszą ofertę mikrofaktoringu do 200.000 PLN w Polsce. W skład oferty produktowej wchodzą

Faktoring jawny
Faktoring cichy
Faktoring odwrotny
Faktoring odwrotny bez faktury (pod terminal)
Skonto dla Partnerów biznesowych

59 / 100