Konto Revolut i karta wielowalutowa darmowa

Zarejestruj się za pomocą mojego linku i zyskaj 44 PLN po pierwszym zakupie bezpłatną kartą Revolut.

https://revolut.com/referral/wojcie8n8v!F07121

  • Bezpłatne konto w Wielkiej Brytanii
  • Darmowe konto Euro IBAN
  • Wydawaj w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany
  • Wymiana w 30 walutach FIAT do PLN 20,000 miesięcznie bez żadnych ukrytych opłat
  • Darmowe wypłaty z bankomatu w kwocie PLN 800 miesięcznie (lub jej równowartości)

Czym jest REVOLUT?

Revolut jest firmą założoną przez byłych pracowników banków. Ich głównym założeniem było umożliwienie jak najłatwiejszych płatności w różnych walutach, bez żadnych dodatkowych kosztów. Co warte zaznaczenia, Revolut nie jest bankiem, choć zaczął starania o odpowiednie uprawnienia.

Revolut to jednocześnie nazwa aplikacji i karty płatniczej. Karta ma charakter przedpłacony (prepaid). Umożliwia ona między innymi dokonywanie płatności oraz wypłaty z bankomatów w ponad 130 różnych walutach na całym świecie. Co najważniejsze dzieje się to po kursie międzybankowym, czyli nie płacimy za przewalutowanie.
Warto również zaznaczyć, że aby otrzymać kartę, najpierw należy ściągnąć aplikację, która jest podstawą działalności konta.

Jak już założymy konto i zostaniemy zweryfikowani (jak założyć konto krok po kroku wyjaśnię w dalszej części wpisu), będziemy mogli zamówić kartę Visa. Karta ta jest kartą debetową (ale wypukłą) w formie prepaid. Wydanie karty jest darmowe (należy jednak najpierw zrezygnować z karty wirtualnej), płaci się jedynie za wysyłkę ok. 10 zł (korzystając z tego linka możecie zamówić kartę z darmową wysyłką).

Revolut obsługuje na chwilę obecną 24 walut:
PLN – Złoty polski
EUR – Euro
USD – Dolar amerykański
GBP – Funt szterling (brytyjski
AED – Dirham arabski (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
AUD – Dolar australijski
CAD – Dolar kanadyjski
CHF – Frank szwajcarski
CZK – Korona czeska
DKK – Korona duńska
HKD – Dolar hongkoński
HUF – Forint węgierski
ILS – Nowy szekel izraelski
JPY – Jen japoński
MAD – Dirham marokański
NOK – Korona norweska
NZD – Dolar nowozelandzki
QAR – Rial katarski
RON – Leja rumuńska
SEK – Korona szwedzka
SGD – Dolar singapurski
THB – Baht tajski
TRY – Lira turecka
ZAR – Rand południowoafrykański

Wystarczy doładować konto i wymienić posiadane środki w na jedną z tych walut. Doładowanie odbywa się za pomocą przelewu, albo z wykorzystaniem karty debetowej bądź kredytowej i odbywa się w czasie rzeczywistym.

WAŻNE: za doładowanie kartą kredytową pobierana jest dodatkowa prowizja w wysokości 1%.

Po jakim kursie wymieniane są waluty w Revolut

Kurs wymiany walut jest tym, co najbardziej przemawia za posiadaniem karty Revolut. Wymiana odbywa się w czasie rzeczywistym i jest ona możliwa na jedną z wcześniej wymienionych walut. A co jeśli nie ma możliwości wymiany na walutę kraju, do którego jedziemy? Wystarczy mieć doładowane konto w PLN, a system, w momencie płatności, automatycznie przewalutuje daną kwotę po kursie międzybankowym i pobierze odpowiednie środki z naszego konta w PLN. Musimy jednak pamiętać, że wszelkie płatności dokonywane w weekend, będą dodatkowo obciążone prowizją 0,5-1,5%. Jest to zabezpieczenie firmy przed wahaniami kursowymi, kiedy rynki walutowe są zamknięte. Podobny proceder można zauważyć w każdym banku czy kantorze walutowym.

Czy warto zakładać konto Revolut

Według nas odpowiedź jest prosta i jednoznaczna – tak. Na chwilę obecną Revolut jest tym, czego brakowało na naszym rynku. Dzięki niemu możemy na bieżąco zarządzać naszymi wydatkami w czasie zagranicznych podróży. Rodzaj karty (prepaid) umożliwia nam trzymanie jedynie takiej kwoty na koncie, jakiej obecnie potrzebujemy. Nawet gdy „wyczyścimy” konto, w ciągu kilkunastu sekund możemy uzupełnić saldo. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Dodatkowo płatności i wymiana walut bez złodziejskich przewalutowań czy dodatkowych prowizji, jest bardzo dużą zaletą.
Warto wspomnieć, że firma ciągle się rozwija, przez co usługi są cały czas rozszerzane np. wirtualna karta o zmiennym numerze czy możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego