Nationale Nederlanden – Ubezpieczenie nieruchomości Najem

Co obejmuje ubezpieczenie najemcy?

Gdy mieszkasz w wynajmowanym domu lub mieszkaniu możesz mieć pewność, że jesteś dobrze przygotowany na skutki niespodziewanych zdarzeń – zalania, pożaru czy włamania. W zależności od wybranego przez Ciebie zakresu ubezpieczenia możemy objąć ochroną to, co tworzy Twoje cztery kąty – rzeczy Twoje i Twoich najbliższych:

ubezpieczenie domu i mieszkania
Wypłata w razie pożaru, zalania i innych zdarzeń

Otrzymasz pieniądze, za które  odkupisz należące do Ciebie rzeczy, które uległy zniszczeniu (np. telewizor, laptop, ubrania) w wyniku takich zdarzeń, jak m.in.: pożar, zalanie, przepięcie.

Zwrot pieniędzy za skradzione rzeczy

Wypłacimy Ci odszkodowanie, jeżeli ktoś włamie się do wynajmowanego przez Ciebie mieszkania i ukradnie rzeczy, które są Twoją własnością (np. telewizor, biżuterię, ubrania). Dodatkowo, w ramach pakietu „Rzeczy poza Domem”, możesz ubezpieczyć od kradzieży i rabunku rzeczy, które zabierasz ze sobą do pracy czy na spacer (np. telefon czy rower).

pomoc fachowców
Pomoc fachowców po szkodzie

Zorganizujemy i zapłacimy za usługi fachowców (np. hydraulika, elektryka, szklarza), którzy pomogą Ci uporać się z usunięciem szkód powstałych w wyniku np. pożaru, zalania czy włamania  (w ramach usługi Asystent domu 24h, w ramach określonego limitu).

Wsparcie, jeżeli wyrządzisz szkodę

Pomożemy Ci pokryć finansowe zobowiązania, jeżeli nieumyślnie spowodujesz szkody innym osobom (np. zalejesz sąsiada albo uszkodzisz drzwi wejściowe do klatki). Pomożemy także Twojemu sąsiadowi posprzątać po szkodzie  (w ramach ubezpieczenia OC w życiu prywatnym oraz usługi Pomoc sąsiedzka).

Dlaczego warto ubezpieczyć swoje rzeczy w mieszkaniu, które wynajmujesz od innej osoby?

Będziesz mógł odkupić skradzione przedmioty

Kradzież to jedna z  najczęstszych przyczyn wypłaty świadczenia z ubezpieczenia mieszkania. Jeżeli rozszerzysz swoją ochronę o ubezpieczenie od kradzieży, wypłacimy Ci odszkodowanie za skradzione rzeczy. Możesz otrzymać odszkodowanie także za wypożyczone przedmioty znajdujące się w mieszkaniu (np. hulajnogę lub drogą sukienkę) lub rzeczy należące do Twoich gości (np. gdy podczas włamania zostanie  ukradziona ulubiona torebka Mamusi).

Odzyskasz pieniądze skradzione metodą „na wnuczka”

Jeżeli masz skończone 65 lat lub mieszkasz ze starszą osobą w tym wieku, np. swoją babcią i ktoś z Was padnie ofiarą oszustwa popularną metodą „na wnuczka”, oddając złodziejom trzymane w domu pieniądze, otrzymacie z powrotem skradzione w wyniku takiej manipulacji środki.

Zadbasz o swoje mienie i uzyskasz praktyczną pomoc

Jeżeli odmalowałeś ściany, położyłeś glazurę w łazience lub zamontowałeś swoje sprzęty (np. pralkę lub zmywarkę) będziesz mieć pewność, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia (np. zalania czy pożaru) otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli Ci na pokrycie szkód (nawet 250 tys. zł). Dodatkowo, w ramach opcji „Asystent domu 24h”, która jest w standardzie, m. in. zorganizujemy Ci nocleg w hotelu, jeżeli nie będziesz mógł wrócić do zniszczonego mieszkania i pomożemy przewieźć Twoje rzeczy w bezpieczne miejsce (w ramach określonego limitu).

Zabezpieczysz się na wypadek spowodowania szkód

Może się zdarzyć, że to Ty zalejesz sąsiada z dołu, Twoje dziecko wybije szybę w sąsiednim domu, albo Twój pies zniszczy elewację innego budynku. Dzięki ubezpieczeniu OC (odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym) pomożemy Ci i pokryjemy koszty naprawienia szkody, a sąsiadom przekażemy upominek na przeprosiny.

 

61 / 100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.